0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
ماژول رسانه
  • 31
  • 541 مرتبه
خواص سنگ نمک

خواص سنگ نمک

دوشنبه 13 دی 1400

 

 

موجود بودن سنگ نمک در خانه فواید خیلی زیادی دارد که ممکن است هیچکدام از آن ها ندانید از یکی از مهمترین خواص این سنگ می توان به پاک کردن محیط و دور کردن انرژی منفی اشاره کرد. سنگ نمک همچنین می تواند بیماری های بسیاری را درمان کند و خواص درمانی زیادی دارد. در این مقاله با بعضی از خواص سنگ نمک آشنا می شویم.

 

سنگ نمک چیست

سنگ نمک دارای دو عنصر Chlorine و Sodium میباشد، زمانی که به حالت بلور ایجاد می شود،سنگ نمک را تشکیل می دهد. محققان طی آزمایشات بسیاری دریافته اند که بلورهای درخشنده سنگ نمک به عنوان یکی از منابع تولید کننده یون یعنی همان ذرات باردار دارای بار مثبت و منفی، شناخته می شوند.

 

جالب اینجاست که اگر نور خورشید بر این سنگ ها بتابد، انرژی طبیعی را در این سنگ ها ایجاد می کند قرار دادن سنگ نمک در خانه برای رفع فشار و استرسی که در زندگی مدرن امروزی وجود دارد می تواند بسیار مفید باشد.. همچنین می تواند بخش زیادی از اشعه های ساطع شده از لوازم الکتریکی نظیر: دستگاه های رادیولوژی، کامپیوتر، ماکرو ویو، پارازیت‌ها تلویزیون و را کاهش ‌دهد.

 

تاریخچه سنگ نمک 

سنگ نمک از معادندر دل کوه گرفته میشود  و پودر اسیاب شده آن از دیر باز در یونان باستان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. یونانی ها نمک را همواره برای هضم غذا و دفع مواد زائد از بدن مناسب می دانستند. از گذشته های دور مردم نمک را به عنوان یک دارو می شناختند.

 

پزشکان در آن زمان به بیماران تنفسی خود می گفتند که بخار خارج شده از آب نمک را استشمام کنند. در نسخه های پزشکی موجود نیز بیان شده که املاح نمک برای سلامت و تندرستی بسیار مناسب است. در جنگ جهانی دوم پزشکان برای درمان انبوه سربازان باز مانده از جنگ، از غارهای حاوی نمک فراوان استفاده می کردند و بیماران را به غارهای نمکی، انتقال می دادند. در سال ۱۹۹۹ در لیتوانی، ۲۵۰ کودک و ۵۰۰ بزرگسال که به مشکلات تنفسی دچار بودند، روزانه نزدیک به یک ساعت سنگ نمک را مورد استفاده قرار می دادند و از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر بهبود یافتند.

 

هیپوکراتس جز اولین پرشکان یونانی بود که به خواص استشمام بخار نمک پی برده بود و آن را برای درمان امراض پوستی بسیار مناسب می دانست.

سنگ نمک در استرالیا و چین و سایر کشورهای عربی و اروپایی، به عنوان تزئین و درمان مورد استفاده قرار می گیرند. دانشگاه نیوساوت ولز در شهر سیدنی استرالیا هم خواص درمانی سنگ نمک را تأیید کرده است. 

 

 

خواص سنگ نمک در محیط 

• پاکسازی هوای 

یون های موجود در سطح این سنگ می توانند بیشتر آلودگی و گرد و غبار موجود در محیط را به خود جذب کرده و هوا را پاک تر کنند. پس یکی از مهم ترین خواص این سنگ را می توان: پاکسازی هوای آلوده، سلامتی ریه ها و بر طرف کردن خستگی ناشی از استرس نامید. 

 

 

بهبود و پیشگیری مشکلات تنفسی و ریه

همانطور که پیشتر اشاره کردیم یکی از اصلی ترین خواص سنگ نمک کمک به تصفیه و پاکسازی هوا است، از این رو به سلامت و بهبود سلامت ریه و بیماری های تنفسی کمک می کند. همچنین در کاهش آلرژی، بهبود علایم آسم و برونشت نقش بسزایی دارد. مطالعات عظیمی بر روی یون های موجود در سطح سنگ نمک صورت گرفته است و ثابت کرده که می تواند فعالیت مژک ها را افزایش دهد. مژک ها موهای ریز در سلول های پوششی مجرای تنفسی هستد. 

 

در صورتی که یون های مثبت، عملکردی عکس این قضیه دارند. یون های منفی بیشتر بر روی پاکسازی تمرکز کرده و آلودگی ها را به خود جذب می کنند و در واقع کار یک فیلتر را انجام می دهند. این کار سبب سلامتی هر چه بیشتر شش ها می شود. یون های متفی با جذب دود سیگار و از بین بردن بو، باعث شده تا حمله آسم و آلرژیک در فرد کاهش چشمگیری پیدا کند.

 

 

دفع امواج و انرژی های منفی محیط و افراد

از دیگر خواص سنگ نمک در خانه می توان به جذب آلودگی ها و انرژی های منفی از محیط و جایگزین کردن امواج مثبت، احساس قوت و انرژی در محیط اشاره کرد دلیل آن افزاش تعداد یون های منفی در محیط است.

 

                                              

 

بهبود کیفیت خواب شبانه

معمولا یون های مثبت وقتی با سرب هوا ترکیب شوند موجب کاهش جریان خون و پایین آمدن سطح اکسیژن شده که این امر باعث ایجاد الگوهای نامنظم در خواب شبانه می شوند. بنابراین سنگ نمک با کاهش یون های مثبت موجود در فضا باعث بهتر شدن وضعیت خواب فرد می شود.

  

 

 

کاهش استرس و ایجاد حس آرامش

تحقیقات انجام شده بر روی افرادی که حداقل 40 دقیقه در روز با کامپیوتر کار کرده اند، نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض یون های منفی موجود در سطح هوا سبب بهبود عملکرد بدن و کاهش شدید استرس و اضطراب می گردد.

 

سنگ نمک به راحتی می تواند این کار را انجام داده و هوای محل کار شما را سرتاسر آکنده از یون های مفید کند. دوری از چشم زخم، کاهش سردرد های میگرنی و کاهش اضطراب، ایجاد تمرکز حواس و تقویت سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سطح هوشیاری و کمک به تنظیم فشار خون، رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن اشها کاذب از دیگر خواص سنگ نمک در خانه است.

 

اخبار مرتبط